CMF55232K00BEEA
Mfr.Part #
CMF55232K00BEEA
Description
RES 232K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Factory Lead Time :
34 Weeks
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Composition :
Metal Film
Published :
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Length :
7.0612mm
Diameter :
2.29mm
Width :
2.29mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Axial
Radiation Hardening :
No
Lead Free
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Supplier Device Package :
Resistance :
232kOhms
Datasheets
CMF55232K00BEEA
Vishay / Dale CMF55232K00BEEA
Through Hole 232kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,