CMF55230K70BHR6
Mfr.Part #
CMF55230K70BHR6
Description
RES 230.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Resistance :
230.7kOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
2
Published :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Factory Lead Time :
34 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
2.29mm
Length :
7.0612mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
CMF55230K70BHR6
Vishay / Dale CMF55230K70BHR6
230.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,