CMF5522R600DHEB
Mfr.Part #
CMF5522R600DHEB
Description
RES 22.6 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Mount :
Through Hole
Diameter :
2.29mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.5%
Contact Plating :
Tin
Radiation Hardening :
No
Resistance :
22.6Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Width :
2.29mm
Length :
7.0612mm
Datasheets
CMF5522R600DHEB
Vishay / Dale CMF5522R600DHEB
Through Hole 22.6Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,