CMF5522R100FKRE70
Mfr.Part #
CMF5522R100FKRE70
Description
RES 22.1 OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance :
22.1Ohm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Surface Mount :
No
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Pbfree Code :
No
Packing Method :
TR
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Lead Diameter :
0.64 mm
Lead Free
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±1%