CMF5522R100FKR6
Mfr.Part #
CMF5522R100FKR6
Description
RES 22.1 OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Lead Free :
Lead Free
Max Operating Temperature :
175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
6.096mm
Width :
2.29mm
Resistance :
22.1Ohms
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Datasheets
CMF5522R100FKR6
Vishay / Dale CMF5522R100FKR6
22.1Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,