CMF5522R100FKEA39
Mfr.Part #
CMF5522R100FKEA39
Description
RES 22.1 OHM 1/2W 1% AXIAL
Max Power Dissipation :
500mW
Construction :
Tubular
Packing Method :
TR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±1%
Resistance :
22.1Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Published :
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Surface Mount :
No
Lead Diameter :
0.64 mm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Additional Feature :
FLAME PROOF
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Terminal Shape :
Wire
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CMF5522R100FKEA39
Vishay / Dale CMF5522R100FKEA39
FIXED RESISTOR, 22.1Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,