CMF5522R000FKEB
Mfr.Part #
CMF5522R000FKEB
Description
RES 22 OHM 1/2W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
22Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Mount :
Through Hole
Series :
CMF
Radiation Hardening :
No
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Diameter :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Max Operating Temperature :
175°C
Contact Plating :
Tin
Length :
6.096mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
CMF5522R000FKEB
Vishay / Dale CMF5522R000FKEB
Through Hole 22Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,