CMF5522R000FHEB
Mfr.Part #
CMF5522R000FHEB
Description
RES 22 OHM 1/2W 1% AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Supplier Device Package :
Axial
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
29 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
7.0612mm
Resistance :
22Ohms
Max Operating Temperature :
175°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
2.29mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Published :
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Diameter :
2.29mm
Datasheets
CMF5522R000FHEB
Vishay / Dale CMF5522R000FHEB
Through Hole 22Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,