CMF5522R000FHBF
Mfr.Part #
CMF5522R000FHBF
Description
RES 22 OHM 1/2W 1% AXIAL
Factory Lead Time :
29 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Diameter :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Published :
Resistance :
22Ohm
ECCN Code :
EAR99
CMF
Pbfree Code :
No
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Shape :
Wire
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%