CMF5522M100FKEB
Mfr.Part #
CMF5522M100FKEB
Description
RES 22.1M OHM 1/2W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Military Standard :
Not
Max Power Dissipation :
500mW
Length :
6.1mm
Factory Lead Time :
32 Weeks
Power Rating :
500mW
Max Operating Temperature :
175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Lead Diameter :
640 μm
Weight :
280.00824mg
Width :
2.29mm
Voltage - Rated :
250V
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Published :
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
22.1mOhms
Packaging :
Cut Tape (CT)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Lead Free
Diameter :
2.29mm
Datasheets
CMF5522M100FKEB
Vishay / Dale CMF5522M100FKEB
22.1MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,