CMF5522M000JNEB
Mfr.Part #
CMF5522M000JNEB
Description
RES 22M OHM 1/2W 5% AXIAL
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Factory Lead Time :
32 Weeks
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Resistance :
22MOhms
Max Power Dissipation :
500mW
Length :
7.0612mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CMF5522M000JNEB
Vishay / Dale CMF5522M000JNEB
22MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,