CMF5522M000JKEA
Mfr.Part #
CMF5522M000JKEA
Description
RES 22M OHM 1/2W 5% AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
32 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
22MOhms
Length :
7.0612mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
CMF5522M000JKEA
Vishay / Dale CMF5522M000JKEA
22MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,