CMF5522M000FLEK
Mfr.Part #
CMF5522M000FLEK
Description
RES 22M OHM 1/2W 1% AXIAL
Lead Free
Supplier Device Package :
Axial
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
32 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Width :
2.29mm
Length :
7.0612mm
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Package / Case :
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
22MOhms
Datasheets
CMF5522M000FLEK
Vishay / Dale CMF5522M000FLEK
22MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,