CMF5522M000FLBF
Mfr.Part #
CMF5522M000FLBF
Description
RES 22M OHM 1/2W 1% AXIAL
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
22MOhms
Length :
7.0612mm
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Width :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
CMF5522M000FLBF
Vishay / Dale CMF5522M000FLBF
22MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,