CMF5522K900BHRE
Mfr.Part #
CMF5522K900BHRE
Description
RES 22.9K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Max Power Dissipation :
500mW
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Width :
2.29mm
Resistance :
22.9kOhms
Length :
7.0612mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
CMF5522K900BHRE
Vishay / Dale CMF5522K900BHRE
22.9kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,