CMF5522K900BER670
Mfr.Part #
CMF5522K900BER670
Description
RES 22.9K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Diameter :
0.64 mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Construction :
Tubular
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Terminal Shape :
Wire
Packing Method :
TR
Factory Lead Time :
34 Weeks
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e0
Lead Free
Surface Mount :
No
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Composition :
Metal Film
Reach Compliance Code :
not_compliant
Pbfree Code :
No
Resistance :
22.9kOhm
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
CMF5522K900BER670
Vishay / Dale CMF5522K900BER670
FIXED RESISTOR, 22.9kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,