CMF5522K900BEEB70
Mfr.Part #
CMF5522K900BEEB70
Description
RES 22.9K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Construction :
Tubular
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Lead Free
Lead Diameter :
0.64 mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
Wire
Series :
CMF
Surface Mount :
No
Composition :
Metal Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Tolerance :
±0.1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packing Method :
TR
Package / Case :
Axial
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
22.9kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
34 Weeks
Datasheets
CMF5522K900BEEB70
Vishay / Dale CMF5522K900BEEB70
FIXED RESISTOR, 22.9kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,