CMF5522K600FKRE
Mfr.Part #
CMF5522K600FKRE
Description
RES 22.6K OHM 1/2W 1% AXIAL
Max Power Dissipation :
500mW
Lead Free :
Lead Free
Published :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
7.0612mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Resistance :
22.6kOhms
Width :
2.29mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
CMF5522K600FKRE
Vishay / Dale CMF5522K600FKRE
22.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,