CMF5522K600FKEA
Mfr.Part #
CMF5522K600FKEA
Description
RES 22.6K OHM 1/2W 1% AXIAL
2
Max Operating Temperature :
175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Width :
2.29mm
Diameter :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Published :
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
22.6kOhms
Length :
7.0612mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Datasheets
CMF5522K600FKEA
Vishay / Dale CMF5522K600FKEA
Through Hole 22.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,