CMF5522K600FHRE
Mfr.Part #
CMF5522K600FHRE
Description
RES 22.6K OHM 1/2W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Width :
2.29mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Factory Lead Time :
29 Weeks
Supplier Device Package :
Length :
7.0612mm
Resistance :
22.6kOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
CMF5522K600FHRE
Vishay / Dale CMF5522K600FHRE
22.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,