CMF5522K600FHR6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF5522K600FHR6
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 22.6K OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
175°C
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Series :
CMF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
500mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Length :
6.096mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
29 Weeks
Width :
2.29mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Composition :
Metal Film
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
22.6kOhms
Datasheets
CMF5522K600FHR6
Vishay / Dale CMF5522K600FHR6
22.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,