CMF5522K600FHEB
Mfr.Part #
CMF5522K600FHEB
Description
RES 22.6K OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
175°C
Composition :
Metal Film
Voltage - Rated DC :
250V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Width :
2.29mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Length :
6.096mm
Published :
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
22.6kOhms
Contact Plating :
Tin
Lead Free
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Mount :
Through Hole
Diameter :
2.29mm
Datasheets
CMF5522K600FHEB
Vishay / Dale CMF5522K600FHEB
Through Hole 22.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,