CMF5522K600FER6
Mfr.Part #
CMF5522K600FER6
Description
RES 22.6K OHM 1/2W 1% AXIAL
Length :
7.0612mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
500mW
Factory Lead Time :
29 Weeks
Width :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
22.6kOhms
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
CMF5522K600FER6
Vishay / Dale CMF5522K600FER6
22.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,