CMF5522K600FEEB
Mfr.Part #
CMF5522K600FEEB
Description
RES 22.6K OHM 1/2W 1% AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Max Operating Temperature :
175°C
Resistance :
22.6kOhms
Diameter :
2.29mm
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Width :
2.29mm
Length :
7.0612mm
Mount :
Through Hole
Datasheets
CMF5522K600FEEB
Vishay / Dale CMF5522K600FEEB
Through Hole 22.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,