CMF5522K600FEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF5522K600FEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 22.6K OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Axial
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Metal Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
500mW
Series :
CMF
Mount :
Through Hole
Width :
2.29mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Diameter :
2.29mm
Radiation Hardening :
No
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
22.6kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
29 Weeks
Length :
7.0612mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
175°C
Datasheets
CMF5522K600FEEA
Vishay / Dale CMF5522K600FEEA
Through Hole 22.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,