CMF5522K600DHR6
Mfr.Part #
CMF5522K600DHR6
Description
RES 22.6K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Through Hole Resistors
Diameter :
2.29mm
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±0.5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
175°C
Width :
2.29mm
Resistance :
22.6kOhms
Length :
7.0612mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Termination :
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
CMF
Mount :
Through Hole
Weight :
200.005886mg
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
CMF5522K600DHR6
Vishay / Dale CMF5522K600DHR6
Through Hole 22.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,