CMF5522K600DHEB
Mfr.Part #
CMF5522K600DHEB
Description
RES 22.6K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Resistance :
22.6kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
CMF
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Operating Temperature :
175°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Length :
6.096mm
Width :
2.29mm
Contact Plating :
Tin
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Metal Film
Diameter :
2.29mm
Datasheets
CMF5522K600DHEB
Vishay / Dale CMF5522K600DHEB
Through Hole 22.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,