CMF5522K600DHEA
Mfr.Part #
CMF5522K600DHEA
Description
RES 22.6K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Max Power Dissipation :
500mW
Length :
7.0612mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Resistance :
22.6kOhms
Tolerance :
±0.5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.29mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Diameter :
2.29mm
Max Operating Temperature :
175°C
Axial
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Datasheets
CMF5522K600DHEA
Vishay / Dale CMF5522K600DHEA
Through Hole 22.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,