CMF5522K600BHEB
Mfr.Part #
CMF5522K600BHEB
Description
RES 22.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Tape and Reel (TR)
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
500mW
Length :
7.0612mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Free :
Lead Free
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Published :
Max Operating Temperature :
175°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
22.6kOhms
Diameter :
2.29mm
Datasheets
CMF5522K600BHEB
Vishay / Dale CMF5522K600BHEB
Through Hole 22.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,