CMF5522K600BER6
Mfr.Part #
CMF5522K600BER6
Description
RES 22.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Lead Free
Width :
2.29mm
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
22.6kOhms
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Length :
7.0612mm
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Datasheets
CMF5522K600BER6
Vishay / Dale CMF5522K600BER6
22.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,