CMF5522K600BEEA
Mfr.Part #
CMF5522K600BEEA
Description
RES 22.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Max Operating Temperature :
175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Axial
Width :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Diameter :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Mount :
Through Hole
Lead Free
Contact Plating :
Tin
Length :
7.0612mm
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
22.6kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
CMF5522K600BEEA
Vishay / Dale CMF5522K600BEEA
Through Hole 22.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,