CMF5522K300BER670
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF5522K300BER670
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 22.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Axial
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Series :
CMF
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Composition :
Metal Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Surface Mount :
No
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Terminal Shape :
Wire
Lead Diameter :
0.64 mm
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
No
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Lead Free :
Lead Free
Packing Method :
TR
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Max Power Dissipation :
500mW
JESD-609 Code :
e0
Reach Compliance Code :
not_compliant
Published :
Construction :
Tubular
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
22.3kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
34 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Datasheets
CMF5522K300BER670
Vishay / Dale CMF5522K300BER670
FIXED RESISTOR, 22.3kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,