CMF5522K300BEEB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF5522K300BEEB
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 22.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
175°C
Length :
7.0612mm
Resistance :
22.3kOhms
Contact Plating :
Tin
Number of Terminations :
2
Width :
2.29mm
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Series :
CMF
Diameter :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Published :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Metal Film
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Axial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
500mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Datasheets
CMF5522K300BEEB
Vishay / Dale CMF5522K300BEEB
Through Hole 22.3kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,