CMF5522K300BEEA70
Mfr.Part #
CMF5522K300BEEA70
Description
RES 22.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Through Hole Resistors
Construction :
Tubular
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Factory Lead Time :
34 Weeks
Terminal Shape :
Wire
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Number of Terminations :
2
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Resistance :
22.3kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Lead Diameter :
0.64 mm
Packing Method :
TR
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C