CMF5522K100FHR6
Mfr.Part #
CMF5522K100FHR6
Description
RES 22.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
175°C
Resistance :
22.1kOhms
Factory Lead Time :
29 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
6.096mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
CMF5522K100FHR6
Vishay / Dale CMF5522K100FHR6
22.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,