CMF5522K100DHEB
Mfr.Part #
CMF5522K100DHEB
Description
RES 22.1K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Resistance :
22.1kOhms
Factory Lead Time :
29 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Diameter :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
2.29mm
Length :
6.096mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Operating Temperature :
175°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Datasheets
CMF5522K100DHEB
Vishay / Dale CMF5522K100DHEB
Through Hole 22.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,