CMF5522K100DHEA
Mfr.Part #
CMF5522K100DHEA
Description
RES 22.1K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Through Hole Resistors
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±0.5%
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Diameter :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Resistance :
22.1kOhms
Series :
CMF
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Contact Plating :
Tin
Length :
7.0612mm
Max Power Dissipation :
500mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Metal Film
Width :
2.29mm
Datasheets
CMF5522K100DHEA
Vishay / Dale CMF5522K100DHEA
Through Hole 22.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,