CMF5522K100BHRE
Mfr.Part #
CMF5522K100BHRE
Description
RES 22.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Length :
7.0612mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
34 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
22.1kOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Datasheets
CMF5522K100BHRE
Vishay / Dale CMF5522K100BHRE
22.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,