CMF5522K100BHR6
Mfr.Part #
CMF5522K100BHR6
Description
RES 22.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Length :
7.0612mm
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
34 Weeks
Width :
2.29mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Resistance :
22.1kOhms
Datasheets
CMF5522K100BHR6
Vishay / Dale CMF5522K100BHR6
22.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,