CMF5522K100BEEB
Mfr.Part #
CMF5522K100BEEB
Description
RES 22.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Factory Lead Time :
34 Weeks
Resistance :
22.1kOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Radiation Hardening :
No
Length :
7.0612mm
Series :
CMF
Diameter :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Width :
2.29mm
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
175°C
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Datasheets
CMF5522K100BEEB
Vishay / Dale CMF5522K100BEEB
Through Hole 22.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,