CMF5522K000FKEA70
Mfr.Part #
CMF5522K000FKEA70
Description
RES 22K OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Pbfree Code :
yes
Published :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Max Power Dissipation :
500mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Axial
Packing Method :
TR
Surface Mount :
No
Lead Free :
Lead Free
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Shape :
Wire
Resistance :
22kOhm
Composition :
Metal Film
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Number of Terminations :
2
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Datasheets
CMF5522K000FKEA70
Vishay / Dale CMF5522K000FKEA70
FIXED RESISTOR, 22kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,