CMF5522K000FHRE
Mfr.Part #
CMF5522K000FHRE
Description
RES 22K OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
29 Weeks
Max Operating Temperature :
175°C
Resistance :
22kOhms
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Width :
2.29mm
Max Power Dissipation :
500mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Tolerance :
±1%
Length :
6.096mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
CMF5522K000FHRE
Vishay / Dale CMF5522K000FHRE
22kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,