CMF5522K000FHEA
Mfr.Part #
CMF5522K000FHEA
Description
RES 22K OHM 1/2W 1% AXIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
6.096mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Resistance :
22kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
500mW
Max Operating Temperature :
175°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Diameter :
2.29mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Width :
2.29mm
Radiation Hardening :
No
Lead Free :
Lead Free
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
CMF5522K000FHEA
Vishay / Dale CMF5522K000FHEA
Through Hole 22kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,