CMF5522K000FHBF
Mfr.Part #
CMF5522K000FHBF
Description
RES 22K OHM 1/2W 1% AXIAL
1 (Unlimited)
Published :
Max Operating Temperature :
175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
29 Weeks
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Axial
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
6.096mm
Max Power Dissipation :
500mW
Width :
2.29mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packaging :
Bulk
Resistance :
22kOhms
Package / Case :
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Datasheets
CMF5522K000FHBF
Vishay / Dale CMF5522K000FHBF
22kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,