CMF5522K000BEEB
Mfr.Part #
CMF5522K000BEEB
Description
RES 22K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Supplier Device Package :
Tape and Reel (TR)
Length :
6.096mm
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
22kOhms
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
175°C
Datasheets
CMF5522K000BEEB
Vishay / Dale CMF5522K000BEEB
22kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,