CMF55200R00JNEB39
Mfr.Part #
CMF55200R00JNEB39
Description
RES 200 OHM 1/2W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Supplier Device Package :
Axial
Length :
6.096mm
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
500mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
21 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Width :
2.29mm
Package / Case :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Metal Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Resistance :
200Ohms
Max Operating Temperature :
175°C
Datasheets
CMF55200R00JNEB39
Vishay / Dale CMF55200R00JNEB39
200Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,