CMF551R6700FKR6
Mfr.Part #
CMF551R6700FKR6
Description
RES 1.67 OHM 1/2W 1% AXIAL
Width :
2.29mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Length :
7.0612mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
1.67Ohms
Datasheets
CMF551R6700FKR6
Vishay / Dale CMF551R6700FKR6
1.67Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,