CMF551M2100GNEK
Mfr.Part #
CMF551M2100GNEK
Description
RES 1.21M OHM 1/2W 2% AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
2
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Width :
2.29mm
Packaging :
Bulk
Published :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Length :
7.0612mm
Package / Case :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±2%
Resistance :
1.21MOhms
Datasheets
CMF551M2100GNEK
Vishay / Dale CMF551M2100GNEK
1.21MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,