CMF551K8000BER6
Mfr.Part #
CMF551K8000BER6
Description
RES 1.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Through Hole Resistors
Width :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
7.0612mm
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Supplier Device Package :
Axial
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
34 Weeks
Resistance :
1.8kOhms
Datasheets
CMF551K8000BER6
Vishay / Dale CMF551K8000BER6
1.8kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,