CMF5518R000FKEB
Mfr.Part #
CMF5518R000FKEB
Description
RES 18 OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Resistance :
18Ohms
Lead Free
Mount :
Through Hole
Diameter :
2.29mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
500mW
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Radiation Hardening :
No
Length :
6.096mm
Datasheets
CMF5518R000FKEB
Vishay / Dale CMF5518R000FKEB
Through Hole 18Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,